معرفی دوربین مدار بسته و انواع آن

دوربین مدار بسته وسیله ای است که با نصب آن در مکان های مختلف می توان تصاویر را از محیط اطراف ضبط نمود و در مانیتور دستگاه به نمایش درآورد. این دستگاه در مکان هایی مانند فروشگاه ها و مغازه های مختلف، ساختمان های مسکونی و تجاری و ادارات و سازمان های مختلف نصب می گردد. علاوه بر ایجاد امنیت و جلوگیری از سرقت، از دوربین های مدار بسته در ادارات و شرکت های مختلف برای نظارت بر عملکرد کارمندان نیز استفاده می شود. انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته از جمله دوربین مدار بسته دیجیتال، دوربین مدار بسته تحت شبکه یا ip و دوربین مدار بسته آنالوگ در بازار وجود دارد که بسته به نوع استفاده می توان هر یک را خریداری و نصب نمود.


دوربین مدار بسته باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

با توجه به این که برندهای مختلفی از دوربین مدار بسته در بازار وجود دارد شناخت این برندها و آشنایی با ویژگی هایی که یک دوربین مدار بسته خوب باید داشته باشد می تواند کمک بسیاری در هنگام خرید به افراد نماید. یک دوربین مدار بسته خوب دوربینی است که قابلیت دید در شب را داشته باشد.
اکثر سرقت هایی که اتفاق می افتد در زمان تاریکی هوا می باشد پس این نکته اهمیت بسیاری دارد که دوربینی که خریداری می کنید این قابلیت را داشته باشد که تصاویر را در تاریکی هوا نیز ضبط نماید. کیفیت و رزولوشن تصاویر ضبط شده از دیگر ویژگی هایی است که در هنگام خرید دوربین مدار بسته باید به آن توجه نمود. رزولوشن دوربین های مختلف در انواع مختلف ۱، ۲، ۳، ۴، ۵ و ۸ مگاپیکسل می باشد که مسلما هر چه کیفیت تصاویر بیشتر باشد دوربین دارای هزینه ای بالاتر خواهد بود.

نگاه گستر

صدها شرکت در سراسر جهان وجود دارند که به تولید دوربین های مدار بسته می پردازند. هر یک از برندهای تولید شده در شرکت های مختلف دارای ویژگی ها و کیفیت های متفاوتی می باشند و از قیمت های متفاوتی نیز برخوردار می باشند. با توجه به تنوعی که در برندهای دوربین مدار بسته وجود دارد انتخاب گزینه ای مناسب ممکن است کاری سخت به نظر برسد. در ادامه به تعدادی از برندهای با کیفیت دوربین مدار بسته که طرفداران زیادی دارند پرداخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید